(3 glasov)
03 Jun 17
Napisal Prebrano 874 krat
Objavljeno v Novice

Danes so v japonski Chibi, pred približno 35 tisoč gledalci, potekale kvalifikacije za tretjo dirko v RedBull Air Race Master Class-u v letošnjem letu.

Naš letalski virtuoz Peter Podlunšek je solidno izpeljal kvalifikacije ter jih končal na osmem mestu. Po prvem kvalifikacijskem letu je bil diskvalificiran (prečkanje varnostne linije), v drugi vožnji pa se je Peter zbral, ter je za vodilnim zaostal za štiri tisočinke manj kot eno sekundo, ter dosegel čas 55.605 sekunde.

Po odpeljanih kvlifikacijskih vožnjah je Peter povedal: ”Moja prva vožnja je bila precej boljša od druge, ampak sem v zadnjem vertikalnem zavoju prečkal varnostno linijo, po tem pa se je bilo za drugo vožnjo zelo težko zbrati, ampak mi je uspelo ter smo kvalifikacije končali kot osmi. Resnično sem zelo zadovoljen z rezultatom.”, z optimizmom zre v jutrišnjo tekmo Peter.

Peter osmi v kvalifikacijah

Kvalifikacije je zmagal kanadčan Pete McLeod s časom 54.609, drugi je bil nemec Matthias Dolderer, tretji pa trenutno vodilni v skupnem seštevku svetovne serije in zmagovalec prve dirke v Abu Dhabi-ju, čeh Martin Šonka. Domači favorit in zmagovalec prejšnje dirke v San Diegu, Yoshihide "Yoshi" Muroya, je za tretjim Šonko, zaostal zgolj pet tisočink sekunde.

Ekipa PP37
Ekipa PP37

Na prvih dveh dirkah sezone, je kar šest različnih dirkačev stopilo na stopničke, zato je dirka na Japonskem še toliko bolj pomembna, kajti veliko bolj bo že jasno, ali se bo kateri dirkač utrdil v vodstvu, ali pa se bo kateri iz ozadja vključil v boj za vodilna mesta v svetovnem pokalu. Trenutno v svetovnem pokulu z 21 točkami vodi čeh Šonka, nato sta na drugem in tretjem mestu z eno točko razlike Dolderer in Muroya, Peter Podlunšek z 12 točkami iz San Diega (2.mesto), zaseda peto mesto.

Vodilni s kvalifikacij se bo na dirki v prvem krogu na izločanje pomeril s francozem Le Vot-ejem, medtem ko se bo Pter pomeril z američanem Michael Goulian-om, ki je v kvalifikacijah dosegel čas 55.539s.

Dirka se bo v Chibi začela jutri ob 6. zjutraj po našem času.

Nazadnje urejano na 0, 03.06.2017 20:25