Družba Air France je v letošnjem letu uvedla nova leta med Parizom-Charles de Gaulle in Montrealom-Trudeau, Kanada. Montreal je prva čezoceanska destinacija, ki jo družba Air France izvaja z novo generacijo Boeingov 787, na katerih je na voljo 30 sedežev v poslovnem razredu, 21 sedežev v premium ekonomskem razredu in 225 sedežev v ekonomskem razredu. Let AF345 odleti iz Montreala ob 16:50 in prileti v Pariz naslednji dan ob 05:30, let AF344 pa odleti iz Pariza ob 13:35 in prileti v Montreal ob 14:55.
Predsednik in izvršni direktor montrealskega letališča Philippe Rainville: »Družba Air France je ena prvih letalskih družb, ki povezuje Montreal že skoraj 70 let. Vsa ta leta je redno prenavljala svojo floto in dodatno izboljševala kvaliteto storitev za potnike. Z navdušenjem izrekamo dobrodošlico Air Franceovemu B787 in njegovemu prvemu čezoceanskemu komercialnemu letu v Montreal.«
Na letu je na voljo plačljiv WiFi dostop (od 20MB do 200 MB, za kar je potrebno odšteti med €5 in €30), nov sedež v premium ekonomskem razredu nudi še več udobja in prostora, okna so približno 30 odstotkov večja kot v primerljivih letalih. Izboljšan je tudi pritisk in vlažnost zraka, kar omogoča več potovalnega udobja.
Montreal je druga najpomembnejša destinacija družbe Air France v Severni Ameriki, takoj za JFK New York, ZDA. Družba Air France bo nove lete z letalom Boeing 787 v Montreal izvajala do konca oktobra 2017, od novembra dalje pa z letalom Boeing 777.
Iz Ljubljane lahko z Air France in partnerji letite v Montreal štirikrat tedensko, vračate pa se lahko vsak dan.
Foto: AirFrance