Premik je izvedla 28. oktobra, ko je začel veljati zimski vozni red. Za ta korak so se odločili, da bodo okrepili matično družbo Aeroflot in hkrati izboljšali povezljivost za potnike. Spremembe so bile izvedene za proge iz Moskve v Kaliningrad, Habarovsk, Orenburg, Simferopol in Vladivostok.
Letalska družba je ponovno zaživela v letu 2016 potem, ko je skupina Aeroflot letalski družbi Rossiya pripojila regionalni letalski družbi Donavia in Orenair.
Danes druga največja letalska družba v Rusiji leti na številnih domačih in mednarodnih progah s floto 65 letal (Airbus, Boeing).

EasyJet
EasyJet bo v prihodnosti še utrdil svojo prisotnost v Franciji. Objavil je, da namerava ustvariti bazo v Nantesu. Pri britanskem nizkocenovniku so zapisali, da pričakujejo, da bodo z odprtjem nove baze ustvarili do 100 novih delovnih mest. Bazo bodo odprli prihodnjo pomlad. V njej bodo stacionirana tri letala tipa Airbus.
Johan Lundgren, predsednik uprave easyJet je komentiral: "Francija je še naprej osrednji del strategije easyJet-a in je največji trg z vidika letalskih baz zunaj Velike Britanije. Zrelost lokalnega trga skupaj z zvestobo strank in povpraševanjem ter z obstoječimi in bodočimi naložbami v omrežje bo easyJet naredilo kot največjega prevoznika v Nantesu. To so tudi glavni razlogi za našo odločitev, da odpremo bazo v tem mestu."

Letališče London / Stansted
Letališče London / Stansted je v letošnjem avgustu doseglo največji potniški promet (na mesečni ravni) v svoji zgodovini. Preko letališča je potovalo 2,9 milijona potnikov, kar je 8,5% več, kot v enakem obdobju leta 2017. Rekordna je tudi poletna sezona (v obdobju junij-avgust), saj je letališče zabeležilo skupno 8,4 milijona potnikov. Letališče Stansted je prvič zabeležilo dan z več kot 100.000 potniki. To je bil 24. avgust, ko je preko terminala potovalo 101.500 potnikov.
Potniški promet na letni ravni znaša 27,2 milijona potnikov, kar je 7,2-odstotno povečanje v primerjavi s prejšnjim letom.
Prvih pet držav, ki so še poročale o visoki rasti potnikov v trimesečnem poletnem obdobju so Španija, Nemčija, Velika Britanija, Turčija in Grčija.
Destinacije, na katerih je bilo največji porast potnikov so Alicante, Praga, Nica, Neapelj in Belfast.
Tovorni promet: v avgustu je preko Stansteda prešlo več kot 22.000 ton tovora (3,8 odstotna rast) kar je na letni ravni okoli 263.000 ton.