Avgusta je Finnair prepeljal 193.000 potnikov, kar je 85,8% manj kot v enakem obdobju leta 2019, vendar 32,9% več kot julija 2020. Največji upad potnikov je bil na azijskem področju - 96,4%, na severnoatlantskem kar 100,0%, na evropskem 84,9% in na domačem za 69,5%. Prevoz tovora se je od julija 2020 povečal za 13,7%. Finnair je v povprečju opravil 116 dnevnih letov, kar je v primerjavi z avgustom 2019 znašalo 31,8%.
Na največjem švedskem letališču Stockholm Arlanda se je avgusta promet, v primerjavi z istim mesecem leta 2019, zmanjšal za 83 odstotkov na 418.000 potnikov. Na švedskih regionalnih letališčih se je število potnikov zmanjšalo med 66 in 93 odstotki v primerjavi z istim mesecem lani.
- Amsterdam je bil 11. avgusta najprometnejše letališče s 711 leti (odhodi in prihodi). Sledijo mu letališča Pariz CDG, Frankfurt, Madrid in Atene.
- V mesecu julija je bil potniški promet na evropskih letališčih manjši za 78% v primerjavi z istim mesecem leta 2019. Okrevanje prometa na potniških letališčih je počasnejše od tistega, ki ga je združenje letališč sprva pričakovalo. Ocenjujejo, da se bo promet na raven iz leta 2019 vrnil šele leta 2024.
- Na budimpeškem letališču načrtujejo, da bo letos preko letališča potovalo 5,5 milijona potnikov. V lanskem letu so jih našteli 16 milijonov.
- Amerika: 49% pod ravnijo iz leta 2019; mednarodni promet ostaja zelo nizek -80%, razen promet v / iz Mehike. 6. septembra 2020 je uprava za varnost prevoza (TSA) na ameriških letališčih pregledala 689.630 potnikov v primerjavi z 2,37 milijona potnikov v istem delovnem dnevu leto prej.
- Azija: notranji promet v Kitajski je 13% nižji od ravni izpred pandemije, 9. avgusta je doseg 12.168 letov.
- Bližnji vzhod: tako mednarodni kot domači leti počasi okrevajo
- faktor zasedenosti letal za julij 2020: easyJet 84%, Ryanair 72%, Icelandair 70% (mednarodni leti) in 78% (regionalni leti), Wizzair 60,5%, SAS 51%, Finnair 41,4%;
- Austrian Airlines poroča, da so počitniške destinacije (Atene, Larnaka in Solun) dobro rezervirane z LF ~ 90% medtem, ko letala, ki letijo v Nemčijo in Švico kažejo LF med 60% in 70%;
- Aegean Airlines ukinja letalske linije iz Atena do Skopja, Podgorice in Splita
- Aer Lingus bo črtal let v Miami iz zimskega voznega reda; od marca 2021 bo uvedel letala A321neos na 4 dodatnih progah v Severno Ameriko
- Letalska družba Ukraine International Airlines je zaradi omejitev pri vstopu v schengensko območje za ukrajinske državljane ukinila 10 prog
- Air France od sredine avgusta ponovno leti med Parizom in Pekingom, 3-krat na teden;
- Air Serbia nadaljuje s čarterskimi leti v Egipt; avgusta izvedla 40 letov;
- Edelweiss Air napoveduje 16 medcelinskih linij iz Züricha za obdobje avgust-oktober;
- Eurowings napoveduje nove proge iz Dusseldorfa, Berlina, Kölna in Stuttgarta
- Lufthansa je svoji floti dodala letalo A320neo, skupno jih ima 24; začasno je prizemljila vso floto letal A340-600;
- Montenegro Airlines je v mesecu juliju prepeljal za 90% manj potnikov; nadaljuje lete na 10 progah;
- Wizz Air poroča o zmanjšanju prometa za 53% v primerjavi z letom 2019; do poletja 2021 napoveduje 9 novih prog iz Budimpešte;
- Croatia Airlines je v drugem četrtletju leta 2020 zabeležila 8 milijonov EUR izgube;
- Skupina Lufthansa v drugem četrtletju 2020 odpisuje 300 milijonov EUR za letala in sredstva za pravico uporabe 65 letal, katera predvidoma ne bodo nadaljevala obratovanja; napoveduje padec prihodkov za prvih 6 mesecih 2020 od 52% na 8,3 milijarde EUR.
- Airbus je julija poročal o 4 novih naročilih in 49 dobavah letal;
- Letalska enota ST Engineering bo več kot podvojila število predelav potniških letal A321 v tovorno verzijo letala z nazivom A321P2F. Na tovornem trgu letal je med izbruhom koronavirusa velika porast po povpraševanju tovornih letal.