
čŒeprav naj bi bila zmogljivost obstoječih terminalov leta 2020 izčrpana, projekta gradnje novega potniškega terminala na južni strani največjega nemškega letališča, ki velja za eno najpomembnejših evropskih vozlišč, ne podpirajo vsi. Vladajoča črno-zelena koalicija v zvezni deželi Hessen, kjer se nahaja Frankfurt, želi namreč še enkrat preveriti, ali je novi terminal zares nujen. To je zapisala celo v koalicijsko pogodbo, poroča nemška tiskovna agencija dpa.
Novi terminal bo trenutno zmogljivost frankfurtskega letališča povečal za 25 milijonov potnikov. Za potrebe novega terminala bodo predvidoma zgradili 75 parkirnih mest za letala tik ob letališki stavbi in na letališki ploščadi ter spremljajočih voznih poti na letališki ploščadi, je zapisano na spletni strani Fraporta.
Za gradnjo prve faze tretjega terminala naj bi odšteli okoli 1,2 milijarde evrov, dodatnih 500 milijonov evrov pa naj bi porabili za infrastrukturo, ki bo terminal povezovala z obstoječimi zgradbami, avtocestami in parkirišči, so lani po poročanju agencije Bloomberg ocenili v Fraportu.
"Pravica do gradnje ne pomeni dolžnosti gradnje," je po poročanju dpa dejal gospodarski minister v zvezni deželi Hessen Tarek Al-Wazir. Moti ga predvsem vrednost investicije. "Glede na obseg investicije v vrednosti več kot dve milijardi evrov in domnevno negotovost glede na prihodnji razvoj letalstva je nujno preveriti trenutno potrebo po novem terminalu. Jasno je pa seveda tudi, da je to na koncu odločitev upravljalca letališča," je dejal.
Na frankfurtskem letališču so julija kljub številnim vremenskim nevšečnostim zabeležili največ potnikov doslej. Njihovo število je na letni ravni naraslo za 2,3 odstotka na skoraj 5,9 milijona, obseg prepeljanega tovora in pošte pa se je povečal za 1,2 odstotka na dobrih 178.700 ton. Letno v povprečju zabeležijo 65 milijonov potnikov.