Peter Marn je bil vse svoje življenje predan letalstvu, področju, ki mu je posvetil svojo kariero in ogromno prispeval k razvoju slovenskega civilnega letalstva.
Magistrski študij letalskega prava je opravil v Montrealu na prestižni univerzi McGill, kjer si je pridobil poglobljeno znanje, ki mu je omogočilo, da je postal ključna osebnost pri vzpostavljanju slovenskega civilnega letalstva takoj po osamosvojitveni vojni. Pred osamosvojitvijo je delal na Adrii Airways in nato na Sekretariatu za promet in zveze.
Po osamosvojitveni vojni, v juliju 1991, je prevzel vodenje in koordinacijo projekta vzpostavitve civilnega letalstva v Sloveniji, ki se je opravljala iz podstrešnih prostorov takratnega Ministrstva za promet na Prešernovi 23. Na podlagi Odločbe o imenovanju delovnih skupin za ureditev določenih vprašanj s področja zračne plovbe in letališč, katera je bila izdana 18.9.1991 s strani Ministra za promet in Ministra za obrambo, je bil zadolžen za koordinacijo petih delovnih skupin (delovna skupina za pripravo zakonodaje s področja zračne plovbe in letališč, delovna skupina za organizacijo službe za spremljanje in urejanje zračne plovbe - operativnega centra, delovna skupina za organizacijo službe zračne plovbe - kontrolnega centra, delovna skupina za organizacijo centra zračnega opazovanja, javljanja in usmerjanja CZOJU in delovne skupine za pripravo postopka izdajanja in podaljševanja pooblastil letalskega osebja. Kot prvi direktor Republiške uprave za zračno plovbo (RUZP), ki je postal v oktobru 1991, takoj po trimesečnem moratoriju v skladu z Brionsko deklaracijo, je imel ključno vlogo pri oblikovanju slovenskega civilnega letalstva.
Njegova predanost in vizija sta omogočili, da je Slovenija hitro prevzela nadzor nad svojim zračnim prostorom in vzpostavila pogoje za ponovni zračni promet.
Bil je gonilna sila pri priznanju slovenskih civilnih letalskih oblasti na mednarodni ravni in imel pomembno vlogo pri ponovni vzpostavitvi odprtosti slovenskega zračnega prostora, kateri se je po intenzivnih dogovarjanjih in usklajevanjih na mednarodnem področju, ponovno odprl 22.1.1992. Njegovo delo je omogočilo, da je Adria Airways lahko znova vzletela z brniškega letališča, prav tako pa je bil zaslužen za vključitev Slovenije v Mednarodno organizacijo civilnega letalstva (ICAO) že junija 1992 in v Združene letalske organe JAA v letu 1993.
Peter ni bil zgolj vrhunski strokovnjak, temveč tudi izjemen človek, ki je vedno stal ob strani svojim sodelavcem in jih spodbujal. Po odhodu iz RUZP je nadaljeval svojo poklicno pot tudi na Aerodromu Ljubljana.
Bil je predan letalec, ki je v prostem času z veseljem letel in delil svojo strast s kolegi ter prijatelji. Do zadnjega dne je ostal povezan z letalstvom in načrtoval nova srečanja ter polete. Bil je tudi aktiven član Združenje lastnikov letal in pilotov Slovenije (AOPA Slovenija).
Peter bo za vedno ostal v naših srcih kot pionir slovenskega letalstva, vizionar, mentor in prijatelj. Njegovo delo in zapuščina bosta še dolgo služila prihodnjim generacijam.